Fond průběžně analyzuje a vybírá potenciálně vhodné investice do fondu, sleduje stav a vývoj všech pozic ve fondu v návaznosti na aktuální vývoj tržní situace a v souladu s definovanou investiční strategií generuje investiční rozhodnutí pro fond. Při rozhodování plně respektuje statut fondu a doporučení investičního výboru.

Akciové tituly jako podkladová aktiva opcí vybíraných do portfolia musí splňovat řadu kritérií. Z fundamentálního pohledu je kladen důraz na jejich dlouhodobou ekonomickou výkonnost, vývoj tržeb a zisků, cash flow, zadluženost, vývoj marží, dividendovou politiku, tržní kapitalizaci a postavení na trhu v příslušném segmentu podnikání. Z tohoto hlediska je výběr podobný klasickému akciovému fondu.

Při výběru opcí bere fond v úvahu a vyhodnocuje zejména takové parametry opcí jako splatnost (expiration), cenu uplatnění (strike) a její vzdálenost od aktuální tržní ceny (out of the money), tzv. implikovanou volatilitu (implied volatility), pravděpodobnost uplatnění (probability of excercised), opční výnos (option yield). Při výběru splatnosti opcí jsou brány v úvahu i události, které mohou významně ovlivnit cenu podkladového aktiva, jako jsou zveřejňování hospodářských výsledků nebo setkání vedení akciových společností s analytiky, výplata dividend apod. Po uskutečnění iniciačního obchodu je každá pozice nadále monitorována a jsou analyzovány příležitosti k uzavření pozice, jak z důvodu příznivého vývoje na trhu a předčasné realizace zisku, tak z důvodu nepříznivého vývoje ceny podkladového aktiva a uplatnění tzv. stop-lossu (předčasné uzavření pozice se ztrátou) v rámci pravidel risk managementu.Kontakt

BH Securities a.s. 
Na Příkopě 848/6
110 00, Praha 1
Recepce: +420 255 710 710
Fax: +420 255 710 770
E-mail: bhs@bhs.cz
Web: www.bhs.cz

BHS Fund I.,
investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.

Anežská 986/10, Staré Město,
110 00 Praha 1
IČ: 03750604 
DIČ: CZ03750604
vedená u Městského soudu v Praze, vložka B 20420

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Položky označené * jsou povinné.

Četl/a jsem Zásady ochrany osobních údajů a uděluji souhlas se zpracováním svých osobních údajů za podmínek v něm uvedených.
Odeslat

2019 © BH Securities a.s. | Podmínky použití

Více